Post

Przyczyny - Uszkodzenie rdzenia kręgowego

Większość mężczyzn z uszkodzeniem rdzenia kręgowego jest w stanie mieć odruchową erekcję przy stymulacji fizycznej, chociaż sztywność nie zawsze jest idealna. To psychogenne erekcje, które często są bardziej problematyczne dla mężczyzn z urazami rdzenia kręgowego.

Wielu mężczyzn z urazem rdzenia kręgowego są w stanie mieć erekcję, jednak erekcja może nie być wystarczająco twarda lub trwać wystarczająco długo, aby aktywność seksualna. Istnieją różne zabiegi dostępne w leczeniu ED, ale mężczyźni z urazem rdzenia kręgowego mogą mieć szczególne obawy lub problemy z ich użyciem. Ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem lub urologiem w celu uzyskania dokładnych informacji.

Innym rodzajem problemu fizycznego, który jest powszechny w niektórych mężczyzn z urazami rdzenia kręgowego jest stan zwany wytrysk wsteczny. Mężczyźni z wytryskiem wstecznym uwalniają całość lub część swojego nasienia do pęcherza moczowego podczas wytrysku, zamiast opuszczać go przez czubek penisa. Urazy rdzenia kręgowego może czasami zakłócać funkcjonowanie wewnętrznych mięśni zwanych zwieraczy, uniemożliwiając otwarcie pęcherza z zamknięcia prawidłowo. W rezultacie, podczas wytrysku nasienie jest napędzane do tyłu do pęcherza moczowego, zamiast opuszczać penisa. Powoduje to, że nasienie miesza się z moczem w pęcherzu i opuszcza ciało podczas oddawania moczu, nie uszkadzając pęcherza. Wytrysk wsteczny może upośledzać płodność, ponieważ wpływa na dostarczanie plemników do pochwy podczas stosunku.

Ponieważ każdy uraz rdzenia kręgowego jest inny, reakcja fizyczna każdego mężczyzny jest inna. Powinieneś porozmawiać z lekarzem otwarcie i szczerze o swoich szczególnych potrzebach.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz