Post

Wielu mężczyzn w ogóle nie uprawia seksu

Ilu mężczyzn na świecie w wieku 60 lat i mniej powstrzymuje się od seksu? Odpowiedź może zależeć od tego, jak zdefiniujemy "seks", ale ostatni przegląd badań sugeruje, że może to być nawet 84%.

Badacze uznali mężczyzn w wieku od 10 do 24 lat za "młodych", a tych w wieku od 25 do 60 lat za "w średnim wieku".

Rozróżniali również abstynencję pierwotną i wtórną. Mężczyźni w pierwszej kategorii nigdy nie mieli żadnej aktywności seksualnej, sami lub z partnerem. Mężczyźni z abstynencją wtórną nie uprawiali seksu regularnie w czasie badania.

Młodzi mężczyźni byli bardziej skłonni do abstynencji niż mężczyźni w średnim wieku.

Niektóre z czynników związanych z abstynencją obejmowały wiek, brak partnerki, niższe wykształcenie i niższy status społeczno-ekonomiczny. Niektórzy mężczyźni byli abstynentami z powodu swoich przekonań moralnych lub religijnych. Inni mieli niższe wykształcenie seksualne i mniejszą wiedzę na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową i kontroli urodzeń. Jeszcze inni byli w nieszczęśliwych związkach, co zmniejszyło ich skłonność do uprawiania seksu.

Wyniki te należy interpretować z ostrożnością, zauważyli autorzy. Nie wszystkie badania zdefiniowały "seks" w ten sam sposób. Na przykład, w niektórych badaniach termin ten oznaczał stosunek prącia z pochwą, ale nie obejmował masturbacji.

Autorzy stwierdzili również, że wyników nie można odnieść do wszystkich mężczyzn na całym świecie. Mniej badań z Azji i Australii były dostępne. Żadne z badań nie zostało przeprowadzone w Ameryce Południowej.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz