Post

Przegląd - HSDD

Hipoaktywne zaburzenie pożądania seksualnego (HSDD) odnosi się do chronicznego lub trwającego braku zainteresowania seksem u kobiety, do tego stopnia, że powoduje to jej osobisty niepokój lub problemy w jej związkach.

To normalne, że kobiety tracą zainteresowanie seksem od czasu do czasu. Libido kobiety może się wahać w ciągu całego jej życia. Może być ono wysokie, gdy czuje się dobrze w swoim związku lub gdy jest podekscytowana nowym związkiem. Może ono spadać, gdy jest pod wpływem stresu emocjonalnego lub gdy ma do czynienia ze zmianami hormonalnymi związanymi z ciążą lub menopauzą.

Ważną różnicą w przypadku HSDD jest to, że powoduje ono osobiste cierpienie. Jeśli kobieta nie czuje się zaniepokojona swoim popędem płciowym, to prawdopodobnie nie ma HSDD. Może mieć niższe libido niż inne kobiety, ale jeśli jej to nie przeszkadza, to na ogół nie ma problemu.

Według Society for Women's Health Research, HSDD jest najczęstszą dysfunkcją seksualną kobiet i dotyka około 1 na 10 kobiet. Może się to zdarzyć w każdym wieku. Klinika Mayo zauważa, że według niektórych badań aż 40% kobiet ma HSDD w pewnym momencie swojego życia. Od 5% do 15% kobiet ma ten problem stale.

HSDD może być frustrujące dla kobiety i jej partnera. Jest to jednak dolegliwość uleczalna. Nawet jeśli odkrycie przyczyny może zająć trochę czasu, kobieta z HSDD może powrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz