Post

Czy można używać wibratora w ciąży?

Poradnik, czy można używać wibratora będąc w ciąży?

WAŻNE: Osoby, które mogą być w ciąży, mają rozrusznik serca, cukrzycę, zapalenie żył lub zakrzepicę, powinny skonsultować się z lekarzem w sprawie ryzyka zakrzepów krwi przed użyciem jakichkolwiek produktów do masażu osobistego.

Oh hej tam przyszła mama albo przyjaciele i rodzina przyszłej mamy! Dzisiaj będziemy rozmawiać o użyciu wibratora w czasie ciąży... w izolatkach i na zewnątrz, czy to bezpieczne, czy to zachęta, czy wielki no-no?

Czy możesz użyć wibratora podczas ciąży!

Oczywiście, staramy się udzielić Ci solidnych porad, które obejmują zaspokojenie wszelkich potrzeb cielesnych i zapewnienie jak największego komfortu podczas ciąży.

Przyjrzymy się również temu, jak zmienia się ciało kobiety w czasie ciąży, w tym jak zmienia się jej poziom pobudzenia i poziom hormonów. Witajcie w radościach z przygotowań do wprowadzenia nowego człowieka na świat!

Ciąża: Pierwszy trymestr
W pierwszym trymestrze często zdarza się, że kobieta odczuwa utratę libido. Dzieje się tak dlatego, że jej ciało przechodzi dramatyczną zmianę, która często przesuwa punkt ciężkości z prostych przyjemności życia, czyli seksu i masturbacji, na fizyczne niewygody, takie jak poranna choroba i zmiany emocjonalne. 

Ciąża: Drugi trymestr
W drugim trymestrze, kobiety w ciąży często widzą, jak ich libido ponownie wzrasta. Dzieje się tak po części dlatego, że poranna choroba dla wielu osób powoli zanika, a kobiety stają się coraz bardziej komfortowe ze swoim ciałem, często z "łunieniem ciążowym". W drugim trymestrze zwiększa się również przepływ krwi, co często sprawia, że organy płciowe kobiety czują się bardziej wrażliwe i stwarzają przyjemniejsze doznania seksualne.

Ciąża: Trzeci trymestr
W trzecim trymestrze, libido ciężarnej kobiety często ponownie obniża się. Dzieje się tak dlatego, że ich brzuch stał się większy, ich piersi mogą być opuchnięte i/lub obolałe i mogą odczuwać uczucie zmęczenia. Kobiety w trzecim trymestrze mogą również przybierać na wadze i muszą znosić bóle pleców, które również mogą zmniejszać ich popęd seksualny.

Należy zauważyć, że żadne dwie ciąże nie są takie same, a kobiety mogą mieć różne rodzaje pragnień, doświadczeń i pragnień seksualnych podczas różnych trymestrów.

Ciąża i Seks Zabawki: Czy można używać wibratora w ciąży?
Jak wspomniano, kobiety mają tendencję do doświadczania wzrostu przepływu krwi narządów płciowych w czasie ciąży. I co to oznacza? Intensywne orgazmy! W rzeczywistości, niektórzy nawet przyznają się do doświadczania swoich najlepszych orgazmów kiedykolwiek w czasie ciąży. Jednak inni mogą uznać, że ich okolice narządów płciowych są zbyt wrażliwe. 

Niezależnie od tego, faktycznie wykazano, że orgazm podczas ciąży może pomóc w zmniejszeniu stresu. A jeśli uprawia się seks, może powstać jeszcze silniejsza więź między partnerami. Innymi słowy: orgazm w ciągu dnia może trzymać lekarza z dala (za ich zgodą!).

Utrzymuj Wibrator w czystości (podczas ciąży)
Jeśli otrzymałeś zielone światło od profesjonalisty do korzystania z zabawek seksualnych w ciąży, ważne jest, aby utrzymać wibratory dokładnie czyste w czasie ciąży (i cały czas, faktycznie), poprzez mycie ich po użyciu. 

W przypadku używania nieczyszczonej zabawki seksualnej istnieje możliwość rozprzestrzeniania się bakterii, które mogą być szkodliwe. Używanie czystych zabawek seksualnych pomaga również w zapobieganiu infekcji pochwy. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak utrzymać zabawki seksualne w czystości.

Używaj wibratora delikatnie podczas ciąży
Kobiety w ciąży powinny być ostrożne i dość delikatne z ich wibratorami. Staraj się nie wkładać go zbyt głęboko, i unikać wibratorów z ostrymi krawędziami. To nie dlatego, że może spowodować uszkodzenie łożyska lub dziecka, ale tylko środek ostrożności, aby wyeliminować możliwość dyskomfortu.

Istnieje również możliwość doświadczenia Braxton Hicksa po orgazmie, który jest zasadniczo łagodny w skurczach. Nie są one niebezpieczne, ale mogą powodować pewien ból, więc bądźcie świadomi.

Kiedy nie należy używać wibratora w okresie ciąży

Kiedy nie należy używać wibratora w okresie ciąży

Dla kobiet, które stają w obliczu powikłań w czasie ciąży, takich jak łożysko previa, mnogie płody, UTI, osłabienie szyjki macicy, nisko położone łożysko, krwawienie z pochwy, a także możliwość posiadania dziecka przedwcześnie, zaleca się powstrzymanie się od używania zabawek seksualnych i uprawiania seksu. W celu potwierdzenia tych stanów i uzyskania indywidualnej porady, ważne jest jednak, aby udać się do lekarza.

Dodatkowo, możesz chcieć być bardziej delikatny z wibratorem podczas pierwszego trymestru, ponieważ jest to okno, w którym poronienie jest na najwyższym poziomie. W żadnym wypadku nie oznacza to, że użycie wibratora w czasie ciąży nie spowoduje bezpośrednio poronienia. Oznacza to po prostu, że należy być bardzo ostrożnym i zdecydowanie upewnić się, że wszystkie zabawki są czyszczone przed użyciem, aby ryzykować wszelkie infekcje.

Czy orgazm może powodować przedwczesny poród?

Jest też stara opowieść, która mówi, że seks, a raczej orgazm może wywołać poród. To prawda, bo orgazm powoduje kurczenie się łona. Na odwrotnej stronie, może on również wywołać nieoczekiwany wczesny poród, więc najlepszą radą jest robienie wszystkiego z umiarem.

I podczas gdy my zajmujemy się tematem orgazmu, przypomnijmy Ci o wszystkich wspaniałych korzyściach z wysiadania.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz