Post

Aplikacje na smartfony skupiające się na zdrowiu seksualnym

Jeśli używasz smartfona lub tabletu, prawdopodobnie codziennie korzystasz z aplikacji. Te poręczne narzędzia mogą pomóc nam dowiedzieć się więcej o bieżących wydarzeniach, śledzić, ile kroków robimy każdego dnia, znaleźć recenzje najbliższej tajskiej restauracji, a nawet zapewnić specjalistyczną muzykę, aby pomóc naszym zwierzętom spać w nocy.

Nie jest więc zaskakujące, że powinny być aplikacje zdrowia seksualnego, zbyt. Wystarczy kilka stuknięć w ekran dotykowy, aby uzyskać dostęp do informacji na temat zdrowia seksualnego, śledzić miesiączkę i aktywność seksualną lub dowiedzieć się, gdzie prezerwatywy są sprzedawane w pobliżu miejsca zamieszkania.

Dlaczego ludzie chcieliby korzystać z aplikacji zdrowia seksualnego? Jednym z powodów jest wygoda. Posiadanie potrzebnych informacji łatwo i natychmiastowo dostępnych może przynieść ulgę, gdy jesteś w chwili z partnerem lub podczas wizyty u lekarza.

Prywatność jest kolejnym powodem, który jednak należy starannie rozważyć. Wiele osób używa haseł na swoich smartfonach, aby zachować swoje dane dla siebie. To pozwala użytkownikom aplikacji zdrowia seksualnego zachować swoje informacje prywatne. To powiedziawszy, polityka prywatności aplikacji może się różnić i ważne jest, aby sprawdzić każdą aplikację lub sieć, której używasz, aby zobaczyć, jak twoje informacje są chronione.

Poniżej wymieniamy kilka popularnych aplikacji zdrowia seksualnego. Należy pamiętać, że lista ta ma na celu dać wyobrażenie o rodzajach dostępnych aplikacji i nie jest zatwierdzenie przez SexHealthMatters lub Sexual Medicine Society of North America.

Śledzenie aktywności seksualnej

Użytkownicy Apple mogą korzystać z aplikacji Zdrowie na swoim urządzeniu, aby śledzić dane dotyczące zdrowia reprodukcyjnego. Na przykład, możesz wprowadzić daty i godziny swoich spotkań seksualnych i zapisać, czy były one chronione czy nie. (Wprowadzanie imion partnerów nie jest opcją.) Te informacje mogą być pomocne, jeśli zdiagnozowano u Ciebie infekcję przenoszoną drogą płciową (STI) i musisz ustalić, kiedy mogłaś się zarazić.

Kobiety mogą również śledzić swoje miesiączki, owulację i historię plamień. Funkcje te mogą być przydatne dla par, które stosują metodę rytmiczną do kontroli urodzeń lub tych, które chciałyby począć dziecko. Plamienie może być również objawem problemów ginekologicznych, więc śledzenie historii jest również ważne.

Edukacja seksualna

Co się dzieje, gdy jedna część ciała dotyka innej części ciała lub przedmiotu? Sex Positive, aplikacja stworzona przez University of Oregon Health Center, może Ci powiedzieć. Za pomocą obrotowego koła, można dokonać różnych meczów, które wchodzą w kontakt podczas aktywności seksualnej, takich jak palec-pochwa lub usta-penis. Aplikacja wyjaśnia, że mecz jest ryzyko STI, zapewnia informacje na temat bezpiecznego seksu (takie jak wskazówki dotyczące korzystania z zapory dentystycznej) i oferuje wskazówki dotyczące rozmowy z partnerem o seksie.

Chociaż aplikacja Sex Positive jest skierowana do osób w wieku studenckim, starsi dorośli również mogą ją znaleźć, zwłaszcza jeśli ich edukacja seksualna była ograniczona.

Poznawanie pozycji

Chcesz spróbować czegoś nowego w sypialni, ale brakuje ci pomysłów? Sex Positions 3D oferuje wskazówki dotyczące 55 pozycji seksualnych z 7 różnych kategorii. Każda pozycja zawiera trójwymiarową grafikę wraz z instrukcjami. Ty i twój partner możecie oglądać je razem lub osobno, zapisywać te, które wydają się interesujące i oceniać te, które już wypróbowaliście. Możesz również poprosić o losową pozycję, aby uzyskać coś naprawdę nowego.

LGBT Focus

Moovz to aplikacja społecznościowa dla lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgenderowych. Użytkownicy mogą łączyć się na poziomie lokalnym i globalnym, aby nawiązywać znajomości, rozmawiać, dzielić się pomysłami i informacjami.

Społeczność osób odmiennych płciowo i queer

Uruchomiona w lipcu 2016 roku, GENDR oferuje koleżeństwo i informacje dla osób ze zmienną płcią i osób queer. Członkowie mogą tworzyć własne profile, komunikować się z innymi członkami, dowiadywać się o wydarzeniach na żywo i omawiać szeroki zakres tematów, w tym tożsamość płciową i seksualną, zdrowie, równość, przechodzenie, podróże i autentyczne życie.

Porozmawiaj też z lekarzem

Pamiętaj, że aplikacje dotyczące zdrowia seksualnego nie zastępują opieki wykwalifikowanego lekarza. Tylko profesjonalista może odpowiedzieć na pytania dostosowane do twojej osobistej sytuacji. I choć czasami poruszanie kwestii związanych z seksualnością może wydawać się niezręczne, zachęcamy Cię do tego. Pamiętaj, że zdrowie seksualne jest ważną częścią Twojego ogólnego stanu zdrowia, a Twój lekarz jest profesjonalistą, który jest po to, aby Ci pomóc.

Twój lekarz może również polecić ci pewne aplikacje - koniecznie o nie zapytaj!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz