Post

Kobiety i stosunek analny

Ponad jedna trzecia kobiet w Stanach Zjednoczonych odbyła heteroseksualny stosunek analny - twierdzą eksperci. Ale co one naprawdę o tym myślą?

Naukowcy poprosili 20 kobiet w wieku od 18 do 50 lat, aby opowiedziały im więcej o swoich doświadczeniach, które zostały przedstawione w badaniu Sexual Medicine. Wszystkie kobiety uprawiały seks analny z mężczyzną w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Wiele uczestniczek przyznało się do piętna związanego z seksem analnym, ale jego tabuizacja nie powstrzymała ich przed jego eksploracją. Wiele z nich robiło to, aby sprawić przyjemność swojemu partnerowi; inne mówiły, że same czerpały z tego przyjemność. Inną częstą motywacją była ciekawość.

Niektóre kobiety mówiły, że miały negatywne doświadczenia, szczególnie na początku. Często seks analny był bolesny i zdarzało się, że kobiety nie wyrażały zgody na tę czynność.

Poczucie kontroli nad sytuacją seksualną i zaufanie do partnera były ważne dla kobiet. "Niezależnie od czasu trwania i statusu związku, poczucie zaufania i komfortu z konkretnym partnerem generalnie ułatwiało większy stopień kontroli" - napisali autorzy.

Jeśli ty i twój partner angażujecie się w seks analny, upewnijcie się, że jesteście bezpieczni:

  • Oboje partnerzy muszą wyrazić zgodę. Seks analny nie jest dla wszystkich. Przed przystąpieniem do niego porozmawiaj z partnerem.
  • Zawsze używaj lubrykantu. Podczas gdy pochwa w naturalny sposób nawilża się na czas penetracji, odbyt nie. Użycie lubrykantu może sprawić, że seks analny będzie bardziej komfortowy i zmniejszy ryzyko rozdarcia skóry.
  • Zawsze używaj prezerwatywy. Podczas seksu analnego może dojść do zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pamiętaj, że prezerwatywa powinna być używana przy każdym akcie seksualnym.
  • Jeśli właśnie uprawiałeś seks analny, używaj nowej prezerwatywy do każdego kolejnego stosunku, np. oralnego lub waginalnego.
  • Przestań, jeśli jest bolesny. Jeśli seks analny boli, powiedz o tym partnerowi i natychmiast przestań.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz