Post

Wiedziałeś? Gra wstępna promuje satysfakcję seksualną i relacyjną

Dziś zagramy w grę, grę wstępną

Dla niektórych ludzi, seks i intymność jest sposobem na pozbycie się wszelkich randek szarpaniny lub niezręczności. I choć może się wydawać, że to trochę jak stawianie wozu przed koniem, akt seksu i angażowanie się w rozmowę na poduszce może rzeczywiście stworzyć znaczącą emocjonalną więź między dwoma ludźmi. 

poduszka satysfakcja z rozmowy

Nie oznacza to, że wszyscy powinniśmy walić jednego lub obejmować innych przed poznaniem ich, ale jest kilka korzyści, które mogą być korzystne dla nowych lub starych par.

Tak jak mówi Alisa Ruby Bash, PsyD, LMFT: 

"To może być pomost między seksem dorywczym a zakochaniem się, ponieważ nasza emocjonalna więź jest tym, co sprawia, że para pozostaje razem i czuje się w sobie zakochana".

Co to jest Pillow Talk?

Rozmowa na poduszce jest czymś w rodzaju chwili wiązania się dwóch osób, niekoniecznie przed lub po seksie, ale także wtedy, gdy dwie osoby leżą razem w łóżku.

Może obejmować przytulanie i całowanie, ale najczęściej jest to prowadzenie intymnych rozmów z partnerem, które są zmysłowe i zabawne.

Dlaczego Pillow Talk jest tak korzystny dla par?

Codzienne życie może być stresujące, pracowite i chaotyczne. A dla jednego lub obojga partnerów, którzy są w ciągłym ruchu, w chwili przed snem, przed lub po seksie, może zapewnić parom niezakłócony, samotny czas. To właśnie wtedy partnerzy mogą dzielić się swoimi uczuciami, więzią i zachować świeżość i ekscytującą zmysłowość.

I pewnie, można się angażować w tego rodzaju zachowania w każdej chwili, ale kiedy dwie osoby są przytulone do siebie w łóżku, mówi się, że to inspiruje do szczerej rozmowy, daje jednostkom wolność do bardziej otwartej rozmowy i poczucie większej więzi. 

Może to wynikać z wielu powodów, w tym z fizycznej intymności, którą być może właśnie się podzieliłeś, lub z koncentracji na wypowiadanych słowach w przeciwieństwie do możliwości zobaczenia swojego partnera, gdy zgasną światła. 

Również sypialnia, a dokładniej łóżko, jest symbolem tego, gdzie intymne chwile są wspólne, zapewniając bezpieczną przestrzeń dla obu osób, aby naprawdę połączyć.

Ponadto, w dwóch badaniach przeprowadzonych w 2014 r. przez tych samych badaczy jednocześnie stwierdzono, że uczucie po seksie faktycznie promowało satysfakcję seksualną i relacyjną.

Czy "Pillow Talk" to twoja sprawa? 

Czy

Rozmowa z poduszką nie jest dla wszystkich i istnieją pewne warunki i cechy behawioralne, które przyczyniają się do tego, że ludzie angażują się w ten akt. 

Ale nie tylko to! Badanie wykazało, że osoby z wyższym poziomem testosteronu, które nie miały orgazmu podczas seksu, były mniej inwestowane w pomysł i korzyści z poduszki mówić. W rzeczywistości okazało się, że jest to bardziej negatywne doświadczenie. 

Jest to prawdopodobnie dlatego, że obecność testosteronu może rzeczywiście tłumić skutki oksytocyny, hormonu uwalnianego podczas orgazmu, który jest odpowiedzialny za wiązanie i poczucie zaufania.

Skręt fabuły, jednak: ci, którzy osiągnęli orgazm, niezależnie od poziomu testosteronu, cieszyli się pozytywną poduszką mówić, jakby mieli niski poziom testosteronu.

Badanie to zostało przeprowadzone na 253 młodych dorosłych, którzy prowadzili pamiętnik przez okres dwóch tygodni. Dziennik ujawnił, o czym rozmawiali ze swoim partnerem po seksie i jak się czuli w związku z tym doświadczeniem.

Mężczyźni kontra kobiety: Kto pierwszy zasypia, a kto inicjuje gadkę o poduszkach po seksie?

Jest takie stare powiedzenie, że mężczyźni mają tendencję do przewracania się i zasypiania zaraz po seksie. Ale według badaczy Daniela Krugera i Susan Hughes, nie ma dowodów na to, kto zasypia pierwszy. 

Zamiast tego stwierdzono, że każda płeć ma potencjał, aby zasnąć jako pierwsza, a partner, który zasypia jako ostatni, jest tym, który najbardziej pragnie poduszki mówić.

Ciekawy jest również rodzaj aktywności, która może mieć wpływ na to, jak i dlaczego tak się dzieje. Na przykład, hormon prolaktyna, która indukuje sen, jest do czterech razy silniejsza po seksie z orgazmem niż po masturbacji z orgazmem. 

Jak zaangażować się

Nie ma jednego rozmiaru pasującego do wszystkich, a to, o czym mówi się w sypialni, będzie się bardzo różnić w zależności od pary. Dając mu uczciwy iść chociaż jest wielkim sposobem, w którym odkładać czas dla twój partnera, i zwiększać twój uczucia bliskości, często przez werbalnej komunikacji.

Pozytywne i lekkie rozmowy

Wywoływanie problemów, takich jak finanse i kwestie związane ze związkami, jest pewnym sposobem na zrujnowanie rozmowy na poduszce. Może on wywołać wszelkiego rodzaju kłótnie, co jest dokładnie tym, o czym nie ma mowy w rozmowie poduszkowej.

Możesz mówić o rzeczach, które kochasz lub uwielbiasz, o swoich celach i marzeniach na przyszłość, albo wspominać minione romantyczne chwile.

Używaj swojego ciała

Rozmowa na poduszce nie zawsze musi obejmować komunikację werbalną. Tulenie się, pieszczoty i całowanie to różne sposoby na cieszenie się czasem z partnerem, które wzmocnią Twoją więź. Ta niewerbalna komunikacja może wywołać poczucie bezpieczeństwa i pewności.

One-on-One

Podczas rozmowy na poduszce, usuń wszystkie elementy rozpraszające uwagę, takie jak telefony, laptopy, książki itp. Ta intymna chwila między partnerami polega na wspólnym spędzaniu niepodzielonego czasu i zapewnieniu, że sypialnia i łóżko są przestrzenią intymności i snu.

Zasadniczo, można uznać, że rozmowa na poduszce jest tym momentem rozwagi z partnerem, gdy jesteś wygodny, uważny, otwarty i uczciwy. I brać few minuty z twój dnia być w pełni teraźniejszość z twój partnerem w intymnym sposobie ostatecznie prowadzi wielkiego seksualnego i emocjonalnego zadośćuczynienie, błyskawicznie wiązać, i wzrastać twój poziom zaufanie i bezpieczeństwo.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz