Post

Nie uprawiasz seksu? Nie jesteś sam

Dwadzieścia trzy procent Amerykanów nie miał seksu w ogóle w ciągu ostatniego roku, zgodnie z ostatnim Washington Postreport.

Odsetek ten jest najwyższy od 30 lat i wzrósł o 4% od 1989 roku, jak podał ThePost.

Dane pochodzą z General Social Survey (GSS), projektu prowadzonego przez National Opinion Research Center na Uniwersytecie w Chicago.

Młodsi ludzie w szczególności wydają się mieć mniej seksu. W grupie 18- do 29-latków odsetek osób nieuprawiających seksu wzrósł z 14 proc. w 1989 r. do 23 proc. w 2018 r.

Zmiana była najbardziej dramatyczna w przypadku mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. W 1989 r. około 15% mężczyzn zgłosiło, że nie uprawiało seksu w poprzednim roku. W 2018 r. wskaźnik ten wynosił 28%. (Wskaźnik 2018 dla kobiet w tej grupie wiekowej wyniósł 18%).

Co stoi za "Wielką Amerykańską Suszą Seksualną"? Trudno powiedzieć, dokładnie, ale Post zaoferował kilka wyjaśnień:

  • Ludzie się starzeją. Podczas gdy wiele osób cieszy się seksem do końca swoich złotych lat, inni zmagają się z dysfunkcjami seksualnymi i stanami zdrowia, które mogą utrudniać seks, takimi jak cukrzyca, choroby serca i artretyzm. Ponadto starsi ludzie nie zawsze mają partnerów.
  • Młodzi ludzie nie zawsze łączą się w pary. Wiele osób spędza swoje lata dwudzieste, pracując nad karierą i nie wychodzi za mąż ani nie angażuje się w długoterminowe związki, dopóki nie osiągnie starszego wieku.
  • Na przeszkodzie staje technologia. Maile, SMS-y, filmy, gry i inne formy elektronicznej sieci i rozrywki mogą być rozpraszające, odrywając umysły par od seksu i intymności. (Ten wpis na blogu z 2014 roku wyjaśnia te tendencje bardziej szczegółowo).

Ostatnie wyniki ankiety nie są pierwszym przypadkiem, w którym naukowcy stwierdzili zmniejszoną częstotliwość seksualną. W 2017 roku badanie w Archives of Sexual Behavior przedstawiło wyniki ankiety GSS od 2010 do 2014 roku. W tym czasie Amerykanie uprawiali seks dziewięć razy mniej rocznie niż w latach 1995-1999. Ponadto, millenialsi (urodzeni w latach 1981-1996) i Generacja Z (urodzeni w latach 1997-2012) uprawiali mniej seksu niż ludzie w tym samym wieku w latach 30. XX wieku.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz