Post

Przyczyny - HSDD

HSDD jest skomplikowanym zaburzeniem o wielu możliwych przyczynach. Czasami do powstania HSDD przyczynia się kilka chorób jednocześnie. Mogą to być przyczyny fizyczne, takie jak wahania hormonalne lub operacja, która zmienia obraz ciała kobiety. Mogą to być również przyczyny psychologiczne i emocjonalne. Wiele kobiet kojarzy pozytywną więź emocjonalną z partnerem z przyjemnym seksem, więc negatywne zmiany w związku mogą wywołać brak zainteresowania.

Warunki fizyczne

Wiele chorób, takich jak cukrzyca, rak, zapalenie stawów i choroba wieńcowa, może osłabić popęd płciowy kobiety. Podobnie, wiele leków, takich jak te przyjmowane na depresję i wysokie ciśnienie krwi, może zmniejszyć libido. Nawet zmęczenie może zebrać swoje żniwo. Kobieta może być po prostu zbyt wyczerpana, aby mieć ochotę na seks.

Kobiety mogą odczuwać niższy popęd płciowy w okresie menopauzy, kiedy poziom estrogenu - hormonu, który zwiększa libido - znacznie spada. Kobiety mogą również zobaczyć poziom testosteronu spada podczas menopauzy. Testosteron jest zwykle kojarzony z popędem seksualnym u mężczyzn, ale ma on również wpływ na kobiety.

Również zmiany hormonalne w czasie ciąży i po niej mogą sprawić, że kobieta będzie mniej zainteresowana seksem.

Warunki psychologiczne i emocjonalne

Szereg czynników psychologicznych i emocjonalnych może wpływać na popęd płciowy kobiety. Może ona mieć stany lękowe, depresję lub niską samoocenę. Może być pod wpływem silnego stresu. Może też być ofiarą przemocy fizycznej, wykorzystywania seksualnego lub gwałtu.

Czynnikiem mogą być również problemy w jej związku. Jeśli jej partner był niewierny lub podstępny, brak zaufania może sprawić, że będzie mniej zainteresowana seksem. Niski popęd płciowy może być wynikiem tego, że ona i jej partner nie komunikują się dobrze lub nie rozwiązali kłótni. Ona i jej partner mogą nie mieć satysfakcjonującego seksu na początku, ponieważ nie rozmawiają o swoich potrzebach lub o tym, co lubią w łóżku. Mogą nie wiedzieć, jak o tym rozmawiać lub są zbyt zakłopotani, by to zrobić. To również może przyczynić się do niskiego libido.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz