Post

Jak wakacyjny stres wpływa na Twoje życie seksualne (i co możesz z tym zrobić)

Wakacyjny stres a życie seksualne

Marzysz o białych świętach? Oh, jakie to szczęście dla ciebie! Tak nietknięty i nietknięty przez świat!  Myślę, że większość z nas byłaby w stanie zaakceptować kilka zielonych plam zerkających przez śnieg w zamian za gładkie, bezstresowe święta.

Wielka szkoda, że "najwspanialszy czas w roku" jest również najbardziej szalonym, zatrzymującym serce, budzącym niepokój czasem całego roku. I jak w przypadku każdego innego rodzaju stresu, może on mieć negatywny wpływ, szczególnie na twoje życie seksualne.

Jak wakacyjny stres wpływa na Twoje życie seksualne

Stres zwiększa odpalanie się hormonów w naszym organizmie, i chociaż są to hormony, których potrzebujemy, to jednak długotrwała ich produkcja może mieć negatywny wpływ psychiczny, a także utrudniać nasze życie seksualne. Jednym z głównych przestępców jest kortyzol, który w dużych ilościach tłumi nasze hormony płciowe i działa jako dokładne przeciwieństwo libido booster.

Uspokój się, jeżeli masz ochotę

Uspokój się, jeżeli masz ochotę

W stresujących czasach, bardziej prawdopodobne jest, że sięgniemy po ten dodatkowy kieliszek wina lub, co do diabła, tę podwójną szkocką. Teraz połączcie wakacyjny stres z pełnym kalendarzem wakacyjnych przyjęć i zobaczycie dość niepewną sytuację dla każdego, kto chce uciec z alkoholem.

Jeśli chodzi o jedzenie i picie, których należy unikać przed seksem, gorzałka jest dość wysoko na liście: Ale niezależnie od tego, czy idziesz do łóżka bzykany z hakiem, czy z S.O., jest o wiele bardziej prawdopodobne, że będzie to ćwiczenie we frustracji, ponieważ odwodnienie się na słodkich koktajlach utrudnia smarowanie, a wraz z nim możliwość osiągnięcia orgazmu. Dla chłopaków, cały ten alkohol może spowodować pewne trudności w uzyskaniu erekcji, a przynajmniej uzyskanie takiej, którą byliby skłonni się podzielić.

A mówiąc o nadmiarze wakacji...

Wakacje są już najedzoną, najbardziej pijaną porą roku, nic więc dziwnego, że zakupy członków siłowni rosną o 40% już w styczniu. I nie tylko ciastka owocowe i grzane wino wpływają na nasze talie: niektóre hormony, które produkujemy w czasie stresu, mają wpływ na metabolizm, powodując niezamierzony przyrost wagi, z którego znane są te święta.

Widząc, jak twoje ciało przechodzi transformację w czasie wakacji, nie do końca chcemy się rozebrać i wskoczyć do łóżka.

Dobra, więc wakacje to nie tylko hormony stresu, upojenie się i uczucie nadmiaru, prawda? Oczywiście, że nie! Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby czuć się uziemionym przez całe wakacje i poza nimi.

Nadanie priorytetu Pasji

W czasie wzmożonego stresu, płeć spada na listę priorytetów. Jednak uczucie wywołane przez seks i po prostu intymność w ogóle naturalnie odpychają od stresu, przynajmniej na chwilę, dając ci trochę wytchnienia od presji. Upewnij się, że masz czas z partnerem na intymność, albo po prostu bądź blisko i przytulaj się przez chwilę, aby naładować baterie.

Pozwólcie sobie na Outlet

Tak często jak to możliwe z wakacyjnym biegiem, robić czas robić coś co dostaje stresowi out, i jeżeli są stress ujściami które podsycają twój zmysłową stronę, then wszystko lepszy. Poświęć trochę czasu na ćwiczenia oddechowe lub skoncentruj się na sesji jogi - oto kilka nagich zdjęć jogi, które zainspirują cię do tego - najważniejsze jest to, że używanie ciała i skupienie się na sobie fizycznym pomoże w jakiś sposób egzorcyzmować rzeczy unoszące się w głowie.

Joga i ćwiczenia oddechowe pomogą Ci również uwolnić dobre samopoczucie i endorfiny, które poprawią Twój nastrój, a innym sposobem na zalanie Twojego organizmu pozytywnymi endorfinami jest masturbacja! Tak, uzyskanie skał z odrobiną samotnej lub wzajemnej masturbacji ma tonę korzyści dla zdrowia, a zdrowszy spokój ducha jest wśród nich - więc w tym sezonie wakacyjnym, nie ho-ho-hold się z powrotem od przyjemności seksualnych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz