Post

Niektórzy używają seksu, by poradzić sobie z pandemią

Ponieważ pandemia COVID-19 trwa, wiele osób szuka sposobów na zrównoważenie izolacji i dystansu społecznego ze swoimi emocjami. Dla niektórych oznacza to korzystanie z seksu - zarówno konsensualnego, jak i niekonsensualnego - jako mechanizmu radzenia sobie, zgodnie z badaniem z listopada 2020 r. opublikowanym w Journal of Sexual Medicine.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii przebadali 789 osób w wieku od 18 do 59 lat, aby dowiedzieć się, czy seks odgrywał rolę w sposobie, w jaki radzili sobie z pandemią. Średnia wieku badanej grupy wynosiła około 31 lat. Około dwie trzecie respondentów stanowiły kobiety; pozostała jedna trzecia to mężczyźni, osoby niebinarne lub osoby, które wolały nie ujawniać swojej płci.

Około 30% uczestników stwierdziło, że w czasie blokady radziło sobie bardziej z wykorzystaniem seksu niż przed wprowadzeniem takich protokołów. Jednak 29% stwierdziło, że radziło sobie używając seksu w mniejszym stopniu niż wcześniej, a 41% nie zgłosiło żadnych zmian w swoim zachowaniu.

Osoby młodsze lub płci męskiej częściej radziły sobie za pomocą seksu. Osoby, które miały problemy z kontrolowaniem swoich emocji, również częściej to robiły.

Uczestnicy, którzy byli młodsi, płci męskiej, nie mieszkali sami i nie przestrzegali zasad dystansu społecznego, częściej radzili sobie za pomocą seksu z motywem gwałtu lub przemocy.

Jeśli masz problemy ze swoimi emocjami lub ryzykownymi zachowaniami seksualnymi w czasie pandemii, zachęcamy do szukania pomocy u lekarza lub terapeuty.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz