Post

FDA ostrzega przed trzema suplementami "zwiększającymi sprawność seksualną

Producent suplementu o nazwie The Beast wydał dobrowolne wycofanie produktu po tym, jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) odkryła wśród składników lek na zaburzenia erekcji (ED).

Agencja zaleciła konsumentom, aby zaprzestali używania kapsułek The Beast i zwrócili je do miejsca zakupu.

Kapsułki są produkowane przez Stiff Boy, LLC. i dystrybuowane online w Stanach Zjednoczonych. Są one twierdził, aby zwiększyć sprawność seksualną, ale ich bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały udowodnione przez FDA.

W testach laboratoryjnych FDA stwierdziła, że The Beast zawiera sildenafil, aktywny składnik Viagry, leku powszechnie przepisywanego mężczyznom z zaburzeniami erekcji (ED).

Sildenafil jest klasyfikowany jako inhibitor fosfodiesterazy typu 5 (PDE 5) i jest dostępny wyłącznie na receptę.

Chociaż inhibitory PDE 5 są skutecznym lekiem na ED dla wielu mężczyzn, nie są one bezpieczne dla wszystkich pacjentów. Mężczyźni, którzy biorą azotany dla warunków, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i choroby serca nigdy nie powinny brać inhibitorów PDE 5, ponieważ interakcje leków może spowodować niebezpieczny spadek ciśnienia krwi.

Jak dotąd nie zgłoszono żadnych zdarzeń niepożądanych związanych z The Beast. Producent powiadomił klientów o wycofaniu produktu za pośrednictwem poczty elektronicznej i organizuje zwrot produktów. Klienci mogą skontaktować się z firmą Stiff Boy, LLC telefonicznie pod numerem (914) 281-4059 lub pocztą elektroniczną pod adresem info@youcanbeabeast.com w przypadku jakichkolwiek pytań.

W zeszłym miesiącu FDA odradzała konsumentom zakup lub stosowanie dwóch innych suplementów "zwiększających sprawność seksualną" z podobnych powodów:

  • Man Fuel Xtreme Edition okazał się zawierać sildenafil i strukturalnie podobne związki dithiodesmethyl carbodenafil i desmethyl carbodenafil.
  • Man Fuel Male Enhancement Shooter (Tropical Fruit Flavor) zawiera tadalafil (aktywny składnik leku na ED Cialis, również inhibitor PDE5) oraz strukturalnie podobny związek desmetylokarbodenafil.

Konsumenci, u których wystąpiły skutki uboczne stosowania któregokolwiek z tych produktów, powinni skontaktować się ze swoim lekarzem. Mogą również zgłosić ten fakt w programie MedWatch Adverse Reporting prowadzonym przez FDA.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz