Post

Destygmatyzujemy Sex Gadżety: Dlaczego i jak? (z Dr. Zhana)

  • Im więcej używasz wibratora i im silniejszy, tym w końcu cię znieczula?
  • Czy wibratory znieczulają łechtaczkę?
  • Jeśli za bardzo pobudzam łechtaczkę zabawką, czy może ona spowodować jakieś szkody?
  • Czy zabawka seksualna może uszkodzić twoje prywatne części (np. intensywne, twarde wibracje na łechtaczce)?
  • Czy można się uzależnić od używania zabawek z łechtaczką i mieć problemy z oderwaniem się od innych stymulacji (manualnych)?
  • Czy jeśli użyję jednej z nich, kiedy dostanę faceta, to nigdy nie będzie ona wystarczająca?

Wszystkie te pytania to wariacja na ten sam temat - obawa, że używanie wibratorów uszkodzi Twoje genitalia lub zdolność do odczuwania przyjemności w inny sposób.

Destygmatyzujemy sex-zabawki

Jest to prawdopodobnie najczęstsza obawa i mit, że ludzie mają otaczające ich zabawki seksualne, zwłaszcza wibrujące zabawki seksualne. Otrzymałem dziś około 10 różnych pytań na ten temat i oto prosta odpowiedź: wibracje w żaden sposób nie spowodują trwałego uszkodzenia ani trwałego uczulenia nerwów, czego wiele osób się obawia. 

To, co się dzieje, to fakt, że nerwy w tym obszarze przyzwyczajają się i przyzwyczajają do bardzo intensywnych i szybkich wibracji, i jeśli jest to jedyny rodzaj stymulacji, który ciągle otrzymujesz i jedyny rodzaj stymulacji związany z przyjemnością orgazmu w twoim mózgu, to rodzaj wytrenowanych nerwów, które reagują tylko na ten jeden rodzaj stymulacji, a nie na inne rodzaje stymulacji. 

Nie różni się to niczym od wejścia w jakiś specyficzny wzorzec pobudzenia i orgazmu. To nie muszą być wibratory, to może być wszystko. Właściwie, coś podobnego dzieje się z właścicielami penisów, którzy czasami dostają się do wzoru masturbacji w bardzo specyficzny sposób. Ściskają swojego penisa bardzo mocno i szarpią się naprawdę szybko, zwykle oglądając porno samemu. Robiąc to raz za razem bez mieszania go może zapewnić taką samą reakcję na pobudzenie związane tylko z jednym rodzajem stymulacji. 

W obu przypadkach nie ma trwałych uszkodzeń, ale trenujesz swoje genitalia, aby reagować tylko na jeden rodzaj stymulacji i jest to rodzaj stymulacji, który jest bardzo trudny, jeśli nie niemożliwy, do odtworzenia z partnerem.

Teraz są ludzie, którzy mają pewne problemy medyczne, które utrudniają, jeśli nie uniemożliwiają, orgazm przez cokolwiek poza intensywną stymulacją, którą zapewniają wibratory. Dla was wszystkich, mówię wam, obejmijcie swój wibrator. Na szczęście żyjemy w czasach, w których wibratory istnieją i mamy możliwości czerpania przyjemności, których poprzednie pokolenia nie miały. Dla większości z nas, którzy mają fizjologiczną zdolność do orgazmu poprzez szerszą gamę stymulacji, mówię wymieszać go! Nie polegajcie tylko na tym jednym konkretnym rodzaju stymulacji.

Jeśli znajdziesz się trochę winny konsekwentnie masturbacji przez wibrator przez długi okres czasu, zrób sobie przerwę i spróbuj czegoś nowego. Daj swoim zakończeniom nerwowym szansę doświadczyć różnych rodzajów przyjemności, ponieważ istnieje tak wiele różnych rodzajów stymulacji, które można zbadać. Nawet jeśli jesteś samotny, istnieje tak wiele różnych sposobów na stymulację siebie: zewnętrzna łechtaczka z i bez wibracji, wewnętrzna z i bez wibracji, anal z i bez wibracji, pulsatory, itp. A nawet w obrębie wibracji i pulsacji, istnieje wiele różnych rodzajów zabawek i intensywności. 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz