Post

Cztery sposoby na utrzymanie zdrowego życia seksualnego jako rodzic

Super seks jest możliwy kiedy jesteś rodzicem

Zostanie rodzicem może dodać wiele radości, miłości i podniecenia do twojego życia, ale nie jest to bez pewnych osobistych kosztów i wyzwań. Gdy rodzice zaczynają przesuwać swój czas i uwagę z dala od siebie i w kierunku swoich dzieci, często trudno jest im utrzymać zdrowe, intymne życie.

Rzeczywiście, badania wykazały, że przejście do rodzicielstwa wiąże się z mniejszą częstotliwością uprawiania seksu, niższym popędem i satysfakcją seksualną, a także większym poczuciem niepokoju o swoje życie seksualne. Nie oznacza to jednak, że rodzicielstwo oznacza konieczność pożegnania się z dobrym seksem, a nawet częstego seksu. Wręcz przeciwnie, można mieć to wszystko - można być jednocześnie rodzicem odnoszącym sukcesy i namiętną kochanką.   

W tym artykule zajmiemy się czterema kluczami do pozostawania w kontakcie i rozpalania pożądania seksualnego w rodzicielstwie.

1. Utrzymuj "kontakt" ze swoim partnerem

Kiedy ludzie rozpoczynają nowy związek, często trudno jest im trzymać ręce z dala od siebie. Jednak fizyczny dotyk ma tendencję do zanikania z czasem, a rodzicielstwo często przyspiesza ten trend. To właśnie tutaj często zaczynają się pojawiać problemy seksualne.

Badania wykazały, że kiedy pary głaszczą się nawzajem w sposób nieseksualny, zmniejsza się ich tętno. Dotyk jest pocieszający i uspokajający - pomaga w łagodzeniu stresu. Nie tylko to, ale i dotyk uwalnia hormon oksytocyna, która sprzyja uczuciu więzi z drugą osobą. Tak więc, jeśli nie dotykasz się nawzajem, tracisz wiele korzyści!

Sekstoterapeuci odkryli, że wiele par, które doświadczają problemów seksualnych, często może je rozwiązać po prostu dodając więcej dotyku z powrotem do swoich związków. Połączony efekt odstresowania i poczucia więzi jest niezbędny, jeśli chodzi o odczuwanie pożądania seksualnego - pomaga umieścić nas we właściwej przestrzeni do inicjowania seksu, być otwartym na postępy partnera i doświadczać przyjemności.

Znajdź sposób na zwiększenie ilości dotyku w związku, czy to trzymając się za ręce, głaszcząc rękę lub nogę partnera podczas siedzenia na kanapie, dając sobie nawzajem masaże, czy przytulając się w łóżku.

2. Odpowiadaj na potrzeby swojego partnera

Odpowiadaj na potrzeby swojego partnera

Jedną z najczęstszych kwestii intymnych, których doświadczają rodzice, jest rozbieżność w popycie seksualnym, która występuje, gdy jeden z partnerów jest w nastroju, a drugi nie. Ma to sens, ponieważ w niektórych dniach jeden z partnerów na pewno jest bardziej zestresowany lub pozbawiony snu niż drugi.

Więc jak skutecznie radzisz sobie z tą sytuacją? Badania pokazują, że rodzice, którzy są wysoko postawieni na to, co naukowcy społeczni nazywają "seksualną wspólną siłą", są zazwyczaj bardziej zadowoleni zarówno ze swojego życia seksualnego, jak i związków. Siła seksualna oznacza bycie zmotywowanym do zaspokajania potrzeb partnera bez oczekiwania niczego w zamian.

Innymi słowy, jest to motywacja, aby czasami przedkładać potrzeby swojego partnera nad własne. Istnieją dwa elementy tego stanu rzeczy: bycie zmotywowanym do zaspokajania potrzeb seksualnych swojego partnera i bycie zmotywowanym do zrozumienia potrzeby nie uprawiania seksu przez swojego partnera.

Rodzice z najszczęśliwszym życiem seksualnym są zazwyczaj tymi, którzy naprawdę starają się zrozumieć potrzeby seksualne drugiej osoby i poświęcają się dla polepszenia związku, np. poprzez okazjonalne uprawianie seksu, kiedy nie są w pełni w nastroju, ponieważ naprawdę chcą uszczęśliwić swojego partnera.

Postawmy jednak sprawę jasno: to nie znaczy, że należy robić rzeczy, których naprawdę nie chce się robić. Należy również pamiętać, że musi to być ulica dwukierunkowa - obaj partnerzy muszą na zmianę ustalać priorytety dla swoich potrzeb. Jeśli jedna osoba ciągle poświęca się, podczas gdy druga zawsze idzie swoją drogą, to nie jest to zdrowe.  

3. Nie bójcie się zaplanować swoich zabaw

Wiele par uważa, że seks jest "rzekomo" spontaniczny, więc siedzą dookoła i czekają, aż stanie się naturalny, albo inicjują go tylko wtedy, gdy poczują się jak "właściwy" lub "idealny" moment. Jednak takie podejście do seksu ma tendencję do tego, że rzadko dochodzi do fizycznej intymności, szczególnie wśród rodziców. Te "doskonałe" momenty, w których oboje jesteście w nastroju, są zazwyczaj nieuchwytne.

Więc, nie bój się umieścić seks w swoim terminarzu. Planowanie nie musi zabierać zabawy z i w rzeczywistości może sprawić, że seks będzie jeszcze lepszy!

Jeśli planujesz uprawiać seks lub gdy wiesz, że to się stanie, możesz wykorzystać ten czas na budowanie antycypacji, np. wysyłając sobie nawzajem seks przez cały dzień lub tydzień.

Planowanie zapewnia również, że seks nie ogranicza się tylko do tych bardzo krótkich okresów, kiedy czujesz, że musisz się spieszyć wszystko tylko po to, aby uprawiać seks. Oczywiście, od czasu do czasu może być gorąco, ale seks jest zazwyczaj lepszy, gdy masz szansę zwolnić i poświęcić swój czas.

4. Znajdź sposoby na to, by być intymnym z dziećmi w domu

Jedną z największych przeszkód na drodze do seksu dla rodziców jest ten pomysł, że nie można być fizycznie intymnym z dziećmi w domu, ponieważ mogą one wejść na ciebie lub podsłuchać. Z tego powodu ważne jest, aby mieć przestrzeń, którą czujesz, że jest prywatna i w której ty i twój partner możecie się zrelaksować i odetchnąć przy okazji.

Może to oznaczać umieszczenie dobrego zamka na drzwiach sypialni, aby zapobiec niespodziewanym gościom. Może to również oznaczać odtwarzanie białego szumu, delikatnej muzyki lub pozostawienie włączonego telewizora podczas uprawiania seksu. I, oczywiście, może to również wymagać czekania, aż dzieci będą pieprzyły się, spały lub dostarczały im wciągających zajęć lub filmów, aby je zająć, podczas gdy ty będziesz się koncentrował na sobie.

Krótko mówiąc, zidentyfikuj swoje obawy i wymyśl praktyczne i kreatywne rozwiązania, które pozwolą Ci poczuć się swobodnie i znaleźć miejsce na intymność. A jeśli naprawdę martwisz się o to, co powiedzą dzieciaki, jeśli odkryją, że uprawiasz seks, wymyśl z wyprzedzeniem scenariusz, który rozwiąże tę sytuację, aby nie czuć się niezręcznie.

Pamiętaj: to całkowicie normalne, że rodzice uprawiają seks! Seks jest dobry dla twojego zdrowia i dla twojego związku - a kiedy twój związek jest w dobrym miejscu, będzie to służyć tylko po to, abyś na dłuższą metę stał się lepszym rodzicem.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz